Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fortress Siege (dobývání pevností) !nové!

Fortress (pevnost) slouží jako zázemí pro klan, podobně jako klanová hala či hrad. Na rozdíl od hal je ale nutné pevnost nejdříve dobýt, až poté je možné ji využívat - je možné zde nakoupit mnoho různých věcí, ale může poskytovat členům klanu i nějaké bonusy ve formě skillů, klan leader může navíc řídit wyvernu.

Obecně se dělí na hraniční (na mapě označené červenou vlajkou) a teritoriální (označené modou vlajkou) a velké/ malé, přičemž v každé oblasti bývají dvě. Každá z pevností se nějak politicky spojuje s přidruženým hradem - buď s ním spolupracuje, nebo je na něm nezávislá.


Typ pevnosti Malá  Velká
Hraniční pevnost Tanor Fortress Floran Fortress
Dragonspine Fortress Cloud Mountain Fortress
Aaru Fortress Antharas' Fortress
Demon Fortress Western Fortress
Monastic Fortress Hunter's Fortress
Teritoriální pevnost  Shanty Fortress Valley Fortress
Hive Fortress
Ivory Fortress Southern Fortress
Narsell Fortress Borderland Fortress
White Sands Fortress Swamp Fortress
Archaic Fortress Bayou Fortress

Nevýhodou pevností je zejména to, že na siege je možné se docela často přihlásit (každé 4 hodiny), pokud se tedy nějaký klan rozhodne vaši pevnost získat a vaši hráči nejsou online, můžete o ní velmi lehce přijít.

Jeden klan může vlastnit buď hrad nebo pevnost, obojí nelze. V obou případech ale může mít i klanovou halu.

Co pevnost poskytuje?

  • Teleport do speciálních lokací v oblasti okolo pevnosti a buffy u Foremana (NPC), který zároveň umožňuje přístup ke klanovému warehousu.
  • Možnost nákupu talismanů, náramků a košilek u NPC Supply Unit Captain. Jako měna slouží  Knight's Epauletts, které můžete získat např. zabíjením vojáků v pevnosti.
  • Pokud je pevnost věrná přidruženému hradu v oblasti, Guard Captain Vám umožní posílit obranu, pokud je pevnost napadena. Logistic Officer posílí vojáky a můžete od něj nakoupit zásoby. Navíc na vás nemůže zaútočit klan vlastnící onen hrad. Bohužel ale platíte hradu daně, které se odebírají z klanového warehousu (pokud peníze nemáte, stanete se automaticky nezávislými).
  • Nezávislá pevnost má možnost u Detention Camp Wardena každé 4 hodiny vstoupit do podzemního vězení - zvláštní instance s raid bossem, ze kterého získáte Dungeon Leader Mark směnitelnou za Knight's Eppaulettes. Klan vlastnící hrad může na vaši pevnost zaútočit.
  • Každých 6 hodin, co vlastníte pevnost, můžete získat u Logistic Officera Blood Oath - ty slouží k zvýšení klanové reputace a levelu.

Příprava na obléhání pevnosti

Každý klan s levelem 4 a výš se může registrovat na obléhání hradu - u NPC Suspicious Merchant u hlavní brány. Registrovat se lze každé 4 hodiny po celý den (je tudíž možné, že během noci můžete o pevnost přijít, protože jen málo lidí z vašeho klanu bude online); poplatek za registraci je 250,000 aden, pokud se registrují i další klany, tak ty už nic neplatí. Samotné obléhání trvá max. 1 hodinu. Vlastníci pevnosti jsou o plánovaném útoku obeznámení hlášením na obrazovce, které jim připomíná, kdy obléhání začne (rychle se do pevnosti můžete dostat např. pomocí speciálního SoE.

Po začátku obléhání je okolí pevnosti změní na bojovou zónu a útočicím klanům je umožněno postavit si základnu (headquaters), což jim ulehčí respawn. Útočníci budou mít nad hlavami ikonu červeného meče, obránci modrého štítu. Zároveň se objeví všechna NPC a velitelé kempů, kteří pevnost brání.

Jak získat pevnost?

 

Boj uvnitř pevnosti můžou znepříjemňovat balisty - ty je možno zničit a získat tím klanu reputaci. Zároveň se zde nachází velké množství vojáků, kteří vás velmi lehce mohou zahltit a rychle zabít, je nutné proto postupovat opatrně. Ideální je mít level 70+ a být min v 1-2 partách, protože vojáci jsou silní a velitelé jsou hodně odolní.

V pevnosti je 3-5 kempů s vojáky a velitelem, který má poměrně dost HP a kterého je nutné zabít a daný kemp tím zajmout. Kempy jsou: Officer's Barrack, Archer Unit, Control Room, Guard Camp a Support unit, uprostřed pevnosti pak bývá Command Barracks.

Nejsnažší je zabít Guard Captaina, se kterým byste měli začít. Má okolo sebe ochranku, ale pokud ho stihnete zabít, tak všichni zmizí. Pokud ho ovšem vylákáte z místnosti, plně si vyléčí HP.
Support Unit Captain je mág, který má okolo sebe healery - ty zabijte jako první, a až potom jeho/ji; pozor na AoE kouzlo, které používá.
Poněkud těžší je Archer Captain, který je o něco silnější a dává větší rány - na něj se hodí použít tanka, který je proti šípům odolnější.

Další jsou pak General a Mercenary Captain, kteří jsou ve velkých pevnostech.

Pokud stihnete zajmout všechny kempy během 10 minut od zajmutí prvního kempu, automaticky se otevřou dveře do Command Barracks - zde je Commander, kterého je nutné zabít, zároveň jsou tu 3 bojové vlajky - Combat Flags. Pokud to nestihnete, všichni velitelé se respawnou a musíte je zabít znovu. Ve velkých pevnostech je nutné navíc vypnout Control Room. 

Na vrcholku Command Campu je místo, kam je nutné přinést jednu z vlajek. Ten, kdo ji nese, je pomalejší než normálně a nemůže útočit; pokud umře, vlajka se vrátí na své původní místo. Vlajkonoš má k dispozici skill Display Flag, kterým umístí vlajku na zem na vrcholu kempu a pokud je úspěšný, získá tím klanu pevnost. Na tomto vrcholku dávejte pozor na nepřátelské stíny, kteří mají poměrně silná AoE kouzla.

U velkých pevností je nutno zničit i zdroj ve výše zmíněném Control Room - okolo této místnosti jsou Sub Power Systemy, které zneškodněte a u Dwarven Gunnery Sergeanta blízko dveří získejte přístupovou karu do místnosti (Access Card). Důležité je vědět, že zničit Sub Power Systemy můžou jen trpasličí Warsmithi a Maestrové - získávají trojciferné číslo, aby ovládli kontrolní místnost (zadávání špatných hesel může na čas znemožnit další pokusy).

Po získání pevnosti se v Command Camp objeví na 1 hodinu Special Envoy z blízkého hradu - pokud jste získali teritoriální pevnost, klan leader může vyhlásit nezávislost/ věrnost; pokud máte hraniční pevnost, máte na možnost jen nezávislost.

Získáním pevnosti klan dostane 100 reputačních bodů a automaticky 1 Blood Oath.

 

Tipy:

  • Za Knight's Epaulettes se dají v lepších pevnostech získat velmi zajímavé věci (např. S grade košilky), pokud je chcete farmit, je možné to udělat tak, že získate s vaším klanem pevnost, a poté se s nějakým jiným klanem (např. support klanem či jiným spřáteleným) přihlásit na obléhání. Poté, co obléhání začne, můžete jako člen bránícího týmu zabíjet vlastní velitele kempů i vojáky, aniž by na vás utočili, a Epauletty ve velkém získávat: hlavní je nezabít všechny velitele, vždy musí být alespoň jeden naživu, zbytek se poté respawne znovu (o tom vás informuje hláška v chatu) - poté je můžete zabíjet znovu.
  • Na zabíjení velitelů jsou velmi dobří dýkaři, jejich skilly jim totiž můžou občas sebrat půlku aktuálních HP, což boj velmi urychlí.

Ukázkové dobytí pevnosti krok za krokem:

 

Skilly dostupné v jednotlivých pevnostech a hradech

  • Pozor: pokud pevnost či hrad ztratíte, ztratíte tím i skilly, proto dobře zvažte, jestli se Vám vyplatí investovat Clan Reputation Points na nákup těchto skillů.
  Jméno skillu Pevnost/ hrad Popis
Residence Agility.jpg Residence Agility Pevnost
Hive Fortress
Hunter's Fortress

Hrad
Giran Castle
Evasion členů klanu se v dané oblasti zvýší o 4.
Residence Body.jpg Residence Body Pevnost
Archaic Fortress
Monastic Fortress
Narsell Fortress
Camp Fortress

Hrad
Oren Castle
Max HP členů klanu se v dané oblasti zvýší o 22.
Residence Clarity.jpg Residence Clarity Pevnost
Aaru Fortress
Valley Fortress

Hrad
MP Recovery Bonus členů klanu se v dané oblasti zvýší o 0.47.
Residence Death Fortune.jpg Residence Death Fortune Pevnost
Borderland Fortress
Cloud Mountain Fortress
Western Fortress

Hrad
Schuttgart Castle
Giran Castle
Když je člen klanu uvnitř rezidence monstrem nebo kvůli PK, je snížena šance na drop věcí a menší sankce na XP. 
Residence Empower.jpg Residence Empower Pevnost
Antharas' Fortress
Bayou Fortress

Hrad
Oren Castle
M. Atk. členů klanu se v dané oblasti zvýší o 40.4.
Residence Fortitude.jpg Residence Fortitude Pevnost
Cloud Mountain Fortress
Valley Fortress

Hrad
Gludio Castle
Stun Resistance členů klanu se v dané oblasti zvýší o 0.
Residence Freedom.jpg Residence Freedom Pevnost
Floran Fortress
Ivory Fortress

Hrad
Hold Resistance členů klanu se v dané oblasti zvýší o 10.
Residence Guidance.jpg Residence Guidance Pevnost
Floran Fortress
Swamp Fortress

Hrad
Gludio Castle
Schuttgart Castle
Accuracy členů klanu se v dané oblasti zvýší o 4.
Residence Health.jpg Residence Health Pevnost
Monastic Fortress

Hrad
Gludio Castle
Rune Castle
The HP Recovery Bonus členů klanu se v dané oblasti zvýší o 1.09.
Residence Magic Barrier.jpg Residence Magic Barrier Pevnost
Dragonspine Fortress
White Sands Fortress

Hrad
Rune Castle
M. Def. of clan members in residence increases by 44.
Residence Might.jpg Residence Might Pevnost
Bayou Fortress
Hunter's Fortress

Hrad
Aden Castle
P. Atk. členů klanu se v dané oblasti zvýší o 34.6.
Residence Moral.jpg Residence Moral Pevnost
Demon Fortress
Ivory Fortress

Castles
CP recovery bonus členů klanu se v dané oblasti zvýší o 1.09.
Residence Movement.jpg Residence Movement Pevnost
Tanor Fortress

Hrad
Dion Castle
Speed členů klanu se v dané oblasti zvýší o 6.
Residence Resist Lava.jpg Residence Resist Lava Pevnost
Hive Fortress
Tanor Fortress

Hrad
Oren Castle
Fire/Earth Resistance členů klanu se v dané oblasti zvýší o 10.
Residence Resist Typhoon.jpg Residence Resist Typhoon Pevnost
Dragonspine Fortress
Gludio Southern Fortress

Hrad
Rune Castle
Water/Wind Resistance členů klanu se v dané oblasti zvýší o 10.
Residence Shield.jpg Residence Shield Pevnost
Swamp Fortress
Western Fortress

Hrad
Dion Castle
P. Def. členů klanu se v dané oblasti zvýší o +54.7.
Residence Shield Block.jpg Residence Shield Block Pevnost
Camp Fortress
Gludio Southern Fortress

Castles
Aden Castle
Shield Defense členů klanu se v dané oblasti zvýší o 4.7.
Residence Shield Defense.jpg Residence Shield Defense Pevnost
Antharas' Fortress
Western Fortress

Hrad
Shield Defense. členů klanu se v dané oblasti zvýší o 25.
Residence Soul.jpg Residence Soul Pevnost
Aaru Fortress
White Sands Fortress

Hrad
Giran Castle
Schuttgart Castle
Max MP členů klanu se v dané oblasti zvýší o 168.
Residence Spirit.jpg Residence Spirit Pevnost
Borderland Fortress
Demon Fortress

Hrad
Dion Castle
Max CP členů klanu se v dané oblasti zvýší o 444.
Residence Vigilance.jpg Residence Vigilance Pevnost
Archaic Fortress
Narsell Fortress

Hrad
Aden Castle
Sleep Resistance členů klanu se v dané oblasti zvýší o 10.

 

 

Přehled pevností, dostupných skillů a teleportů


 

Aaru Fortress – Malá hraniční pevnost
Skilly: Residence Soul, Residence Clarity
Teleporty do měst: Giran, Heine
Další teleporty: Dragon Valley, Tanor Canyon, Garden of Eva, Center of Alligator Island

 

 

Antharas’ Fortress – Velká hraniční pevnost
Skilly: Residence Shield Defense, Residence Empower
Teleporty do měst: Giran, Oren
Další teleporty: ?

 

 

Archaic Fortress – Malá teritoriální pevnost
Skilly: Residence Body, Residence Vigilance
Teleporty do měst: Schuttgart
Další teleporty: Crypts of Disgrace, Plunderous Plains, Den of Evil, Frozen Labyrinth

 

 

Bayou Fortress – Velká teritoriální pevnost
Skilly: Residence Empower, Residence Might
Teleporty do měst: Aden
Další teleporty: Ancient Battlegrounds, Blazing Swamp, Enchanted Valley (North & South)

 

 

hraničníland Fortress – Velká teritoriální pevnost
Skilly: Residence Death Fortune, Residence Spirit
Teleporty do měst: Goddard
Další teleporty: ?

 

 

Cloud Mountain Fortress – Velká hraniční pevnost
Skilly: Residence Death Fortune, Residence Fortitude
Teleporty do měst: Gludio, Oren
Další teleporty: ?

 

 

Demon Fortress – Malá hraniční pevnost
Skilly: Residence Moral, Residence Spirit
Teleporty do měst: Goddard, Rune
Další teleporty: Wall of Argos, Forge of the Gods Entrance, Swamp of Screams, Vally of Saints

 

 

Dragonspine Fortress – Malá hraniční pevnost
Skilly: Residence Resist Typhoon, Residence Magic Barrier
Teleporty do měst: Dion, Oren
Další teleporty: Ant Nest, Windawood Manor, Sea of Spores, Ancient Battlegrounds

 

 

Floran Fortress – Velká hraniční pevnost
Skilly: Residence Freedom, Residence Guidance
Teleporty do měst: Dion, Gludio
Další teleporty: ?

 

 

Hive Fortress – Malá teritoriální pevnost
Skilly: Residence Agility, Residence Resist Lava
Teleporty do měst: ?
Další teleporty: ?

 

 

Hunter’s Fortress – Velká hraniční pevnost
Skilly: Residence Agility, Residence Might
Teleporty do měst: Aden, Giran
Další teleporty: Enchanted Valley (North), Blazing Swamp, Dragon Valley, Tanor Canyon

 

 

Ivory Fortress – Malá teritoriální pevnost
Skilly: Residence Freedom, Residence Moral
Teleporty do měst: Oren
Další teleporty: Sea of Spores, Ancient Battlegrounds, Enchanted Valley (North & South)

 

 

Monastic Fortress – Malá hraniční pevnost
Skilly: Residence Body, Residence Health
Teleporty do měst: Rune, Shuttgard
Další teleporty: ?

 

 

Narsell Fortress – Malá teritoriální pevnost
Skilly: Residence Vigilance, Residence Health
Teleporty do měst: ?
Další teleporty: ?

 

 

Shanty Fortress – Malá teritoriální pevnost
Skilly: Residence Shield Defense, Residence Body
Teleporty do měst: Gludio
Další teleporty: Runes of Agony, Runes of Despair, Ant Nest, Windawood Manor

 

 

Southern Fortress – Velká teritoriální pevnost
Skilly: Residence Resist Typhoon, Residence Shield Block
Teleporty do měst: Gludio
Další teleporty: Ruins of Agony & Despair, Ant Nest, Windawood Manor

 

 

Swamp Fortress – Velká teritoriální pevnost
Skilly: Residence Guidance, Residence Shield
Teleporty do měst: Rune
Další teleporty: Vallay of Saints, Swamp of Screams, Forrest of the Dead, WildBeast Pastures

 

 

Tanor Fortress – Malá hraniční pevnost
Skilly: Residence Movement, Residence Resist Lava
Teleporty do měst: Giran, Dion
Další teleporty: Ant Nest, Windawood Manor, Dragon Valley, Tanor Canyon

 

 

Valley Fortress – Velká teritoriální pevnost
Skilly: Residence Fortitude, Residence Clarity
Teleporty do měst: Giran
Další teleporty: Devils Isle, Breka Stronghold, Dragon Valley, Tanor Canyon

 

 

Western Fortress – Velká hraniční pevnost
Skilly: Residence Death Fortune, Residence Shield, Residence Shield Block
Teleporty do měst: Giran, Aden
Další teleporty: Blazing Swamp, Enchanted Valley (South)

 

 

White Sands Fortress – Malá teritoriální pevnost
Skilly: Residence Soul, Residence Magic Barrier
Teleporty do měst: Heine
Další teleporty: Fields of Silence (West) & Whispers (East), Center of Alligator Island, Inside Garden of Eva

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Elon Musk was right: artifitial intelligence will make new WAR. The "XEvil" was released!

(MashaBes, 12. 12. 2017 22:27)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.